/

پرونده‌سازی برای ۳۰ دانشجو در دانشکده علوم اجتماعی

کانال تلگرامی «خبرنامه امیرکبیر» در گزارشی از پرونده سازی برای ۳۰ دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران خبر داد.

خواندن این مطلب 4 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، بنابر این گزارش پس از حمله فیزیکی و هتاکی «رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران» به دانشجویان، ۳۰ دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با اتهام شرکت در تجمع اعتراضی پس از این اتفاق، به کمیته انضباطی احضار شدند.

آنطور که «خبرنامه امیرکبیر» گزارش داده پس از گذشت یک ماه از این اتفاق علاوه بر اینکه رئیس دانشکده با هیچگونه بازخواستی مواجه نشد، «برخلاف وعده حراست» هیچگونه پذیرش مسئولیتی نیز صورت نگرفت.

آبان‌ ماه سال جاری انتشار فیلمی از درگیری غلامرضا جمشیدیها، رئیس دانشکده علوم اجتماعی که در آن ضمن استفاده از الفاظ رکیک، به سمت دانشجویان «حمله‌ور» شده بود واکنش‌های فراوانی را در پی داشت.

دانشجویان در واکنش به این اتفاق دست به تجمع اعتراضی زدند اما رئیس دانشکده در گفت‌گو با خبرگزاری «رکنا» از رفتار خود دفاع کرد.

او علت این درگیری را «فضای نامناسب» دانشگاه عنوان کرد و گفت: «شاید من هم در عصبانیت چیزی گفته باشم و دانشجوها از من می‌خواستند که از آن‌ها عذرخواهی کنم! و گفتم من عذرخواهی به شما ندارم.»

فضای امنیتی و برخوردهای «انضباطی» در محیط‌های دانشگاهی در هفته‌های اخیر شدت بیشتری گرفته است. در همین زمینه

شوراهای صنفی دانشجویان کشور اخیرا با انتشار بیانیه‌ای با عنوان «جولان گزمه‌های حجاب اجباری در دانشگاه» از افزایش احضار دانشجویان به کمیته‌های انضباطی در ماه‌های اخیر خبر داد و نوشت این میزان برخورد با دانشجویان حتی در مقایسه با دوران اوج اعتراضات سال گذشته «بی‌سابقه» است.

افزایش فشار بر دانشجویان و احضار آنها به بهانه‌هایی همچون «رعایت نکردن حجاب اجباری» پس از اعتراضات سراسری در سال گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است.