امجد امینی پدر مهسا امینی
/

پدر مهسا امینی: گفتند به درخواست وزارت اطلاعات اجازه خروج از کشور را ندارید

پدر مهسا امینی خبر داد که ماموران در فرودگاه بین‌المللی تهران به درخواست وزارت اطلاعات اجازه ندادند او، همسر و پسرشان سوار پرواز شوند و گذرنامه‌های آنها ضبط شد.

خواندن این مطلب 3 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، آنها روز جمعه قصد داشتند برای دریافت جایزه ساخاروف به شهر استراسبورگ سفر کنند. این جایزه بعد از کشته شدن مهسا امینی در جریان بازداشت توسط گشت ارشاد به او اعطا شده است.

امجد امینی در بیانیه‌ای در شرح ماجرا نوشت: «ما ویزا داشتیم و می‌خواستیم بطور قانونی به این سفر برویم ولی پس از مراجعه به فرودگاه بین المللی تهران و دریافت کارت پرواز و تحویل چمدان‌ها متأسفانه در قسمت پلیس گذرنامه به ما اعلام شد ممنوع الخروج هستید و پاسپورت‌های من و همسر و فرزندم را ضبط کردند و از خروج ما از کشور جلوگیری شد».

آقای امینی نوشت که «با وجود اینکه دعوت از ما جهت سفر به اروپا قبلاً به اطلاع فرمانداری و استانداری کردستان و سایر نهادهای مرتبط رسیده بود، ولی هیچ کس اعلام نکرد که ما ممنوع الخروجیم و حق سفر به خارج کشور را نداریم».

او گفت: «در دادستانی تهران به او اعلام کردند که «خانواده شما به درخواست ضابط (یعنی وزارت اطلاعات) ممنوع الخروج شده‌اند. اصرار ما جهت ملاقات با معاون اول دادستان تهران بی نتیجه بود و به ما اعلام شد که خانواده ما تا تاریخ ۳۰/۱۰/۱۴۰۲ ممنوع الخروج هستیم».