/

‏فرزاد و فرهاد طه‌زاده

فعالان حقوق بشر در ایران از احتمال اعدام قریب‌الوقوع دو برادر زندانی سیاسی به نام های فرهاد و فرزاد طه زاده ابراز نگرانی کرده‌اند. آتنا دائمی، زندانی سیاسی سابق در توییتر خود نوشته است که جمهوری اسلامی قصد دارد روز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ این دو برادر را اعدام کند. برخی منابع دیگر نیز به نقل از خانواده طه‌زاده صدور حکم اعدام برای این دو برادر را تایید کرده و گفته‌اند خانواده آن‌ها بیم اجرای حکم اعدام در روزهای آینده را دارند. فرهاد طه‌زاده و فرزاد طه‌زاده از بازداشت شدگان اعتراضات ماه‌های گذشته در شهر اشنویه هستند. فرزاد طه‌زاده روز

خواندن این مطلب 3 دقیقه طول میکشد.

فعالان حقوق بشر در ایران از احتمال اعدام قریب‌الوقوع دو برادر زندانی سیاسی به نام های فرهاد و فرزاد طه زاده ابراز نگرانی کرده‌اند.

آتنا دائمی، زندانی سیاسی سابق در توییتر خود نوشته است که جمهوری اسلامی قصد دارد روز چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۱ این دو برادر را اعدام کند.

برخی منابع دیگر نیز به نقل از خانواده طه‌زاده صدور حکم اعدام برای این دو برادر را تایید کرده و گفته‌اند خانواده آن‌ها بیم اجرای حکم اعدام در روزهای آینده را دارند.

فرهاد طه‌زاده و فرزاد طه‌زاده از بازداشت شدگان اعتراضات ماه‌های گذشته در شهر اشنویه هستند.

فرزاد طه‌زاده روز ۳ مهرماه ۱۴۰۱، و برادرش فرهاد روز ۲۲ آبان‌ماه ۱۴۰۱، از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شد‌ه‌اند.

این دو برادر در روز ۱۵ آذر از سوی دادگاه انقلاب ارومیه بە اعدام محکوم شده‌اند.

دست‌کم ۲۸ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری ایران با احکام محاربه و خطر اعدام روبرو هستند.

با وجود اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی، حکومت جمهوری اسلامی تاکنون دو نفر از معترضان به نام‌های محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد را اعدام کرده است.