/

سامان یاسین متولد ۱۳۷۷

سامان یاسین خواننده و ترانه‌ساز بازداشت ‌شده اهل کرمانشاه، تنها پس از سه هفته از بازداشت توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به محاربه متهم شده است. بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، جلسه دادگاه سامان یاسین ۲۷ ساله، روز شنبه ٧ آبان ۱۴۰۱ (۲۹ اکتبر ۲۰۲۲) در تهران برگزار و بر اساس کیفرخواست صادره وی به محاربه متهم شده است. سامان صیدی معروف به سامان یاسین، ترانه‌ سرا، آهنگساز و خواننده رپ اهل کرمانشاه و ساکن تهران، روز یک‌شنبه ١٠ مهر ۱۴۰۱ (۲ اکتبر ۲۰۲۲) به دلیل حمایت از اعتراضات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود

خواندن این مطلب 2 دقیقه طول میکشد.

سامان یاسین خواننده و ترانه‌ساز بازداشت ‌شده اهل کرمانشاه، تنها پس از سه هفته از بازداشت توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به محاربه متهم شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، جلسه دادگاه سامان یاسین ۲۷ ساله، روز شنبه ٧ آبان ۱۴۰۱ (۲۹ اکتبر ۲۰۲۲) در تهران برگزار و بر اساس کیفرخواست صادره وی به محاربه متهم شده است.

سامان صیدی معروف به سامان یاسین، ترانه‌ سرا، آهنگساز و خواننده رپ اهل کرمانشاه و ساکن تهران، روز یک‌شنبه ١٠ مهر ۱۴۰۱ (۲ اکتبر ۲۰۲۲) به دلیل حمایت از اعتراضات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود ربوده شد.

بر اساس اطلاعات موجود سامان یاسین طی دوره بازداشت تحت شکنجه شدید روانی و جسمانی بوده است.

سامان یاسین چندین ترانه اعتراضی کُردی با موضوعاتی نظیر بیکاری و ظلم حاکمیت بر مردم منتشر نموده و در صفحه اینستاگرام شخصی خود با انتشار چندین پست و استوری از قیام سراسری به قتل حکومتی ژینا امینی حمایت کرده بود.