هکرهای جمهوری اسلامی
//

حمله هکری جمهوری اسلامی به زیرساخت‌های سایبری اسرائیل

اداره ملی سایبری اسرائیل با انتشار اطلاعیه‌ای از حمله سایبری جمهوری اسلامی به زیرساخت‌های فن‌آوری اطلاعات، آب و انرژی این کشور خبر داد.

خواندن این مطلب 4 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، مقام‌های اسرائیلی گروه هکری موسوم به «پلونیوم» را که به وسیله وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اداره می‌شود، مسئول این حملات معرفی کرده‌اند.

در بیانیه منتشر شده به همکاری مشترک جمهوری اسلامی و لبنان برای اجرای این حملات سایبری اشاره شده است.

به گفته اداره ملی سایبری اسرائیل، جمهوری اسلامی در پی این حملات به دنبال جمع‌آوری اطلاعات و انجام عملیات تخریبی علیه زیرساخت‌های این کشور بوده است.

گروه پلونیوم با بهره‌برداری از رخنه‌های امنیت عمومی، دست به این حملات زده است.

اسرائیل تاکید کرد تا کنون هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این حمله‌ها شناسایی نشده‌اند.

جزییات گزارش منتشر شده نشان می‌دهد مهاجمان در این حملات برای ارتباط بین ابزارهای مخرب خود از شرکت‌های سرویس‌دهنده خدمات وی‌پی‌ان و شرکت‌های خدمات ابری به ویژه سرویسی به نام «پی‌کلاود» (PCloud) استفاده کرده‌اند.

اداره ملی سایبری اسرائیل با انتشار برخی شناسه‌های فنی از مجموعه‌های فعال در این کشور خواست تا اجرای اقدامات امنیتی سازمانی را جدی بگیرند و در صورت شناسایی موارد مشکوک، مقام‌های این اداره را مطلع کنند.

این اداره آبان امسال نیز با انتشار اطلاعیه‌ای هشدار‌آمیز از وجود یک بدافزار ایرانی در زیرساخت‌های ارتباطی این کشور خبر داده بود.

مایکروسافت در گزارش فنی خرداد سال گذشته خود تاکید کرد اعضای گروه پلونیوم در لبنان مستقرند اما حملات آن‌ها با هماهنگی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

اداره ملی سایبری اسرائیل در هفته سوم جنگ غزه از انجام ۴۰ حمله سایبری علیه مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات ذخیره‌سازی ابری در این کشور خبر داد.