علی دهکردی
/

علی دهکردی مدیرعامل خانه سینما شد

یک هفته بعد از انتشار خبر پذیرفته شدن استعفای مرضیه برومند از مدیرعاملی خانه سینما، هیئت مدیره جامعه اصناف سینمای ایران، علی دهکردی، بازیگر سینما و تلویزیون، را به این سمت منصوب کرد.

خواندن این مطلب 5 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، سخنگوی خانه سینما روز ۲۳ آبان در بیانیه کوتاهی گفت در جلسه هیئت مدیره مقرر شد یکی از اعضای همین هیئت به عنوان مدیرعامل انتخاب شود و آقای دهکردی «به اتفاق آراء» برگزیده شد.

خانه سینما در سال‌های اخیر افرادی خارج از هیئت مدیره را به عنوان مدیرعامل انتخاب می‌کرد. آخرین بار که یک عضو هیئت مدیره، مدیرعامل خانه سینما شده بود،‌ به سال ۱۳۸۵ برمی‌گشت که رضا میرکریمی، رئیس هیئت مدیره، همزمان سمت مدیرعاملی را نیز در اختیار داشت.

هیئت مدیره خانه سینما روز سه‌شنبه ۱۶ آبان در اطلاعیه‌ای با یادآوری «شرایط پیچیده حاکم بر سینمای ایران» اعلام کرد که با استعفای مرضیه برومند بعد از هشت ماه فعالیت به عنوان مدیرعامل خانه سینما موافقت کرده است.

او ۲۶ مهر امسال در مراسم تشییع پیکر داریوش مهرجویی، کارگردان شناخته‌شده سینما و وحیده محمدی‌فر، فیلمنامه‌نویس و همسر آقای مهرجویی که در منزل شخصی خود به قتل رسیدند، خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی گفت: «با ما خوب باشید، ما کنار شما با اسرائیل هم می‌جنگیم.»

این سخنان با واکنش جمعیت حاضر در مراسم و هو کردن او همراه شد و سپس در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌ گسترده‌ای یافت.

خانم برومند بعد از واکنش‌های منفی، روز ۲۷ مهر با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود توضیح داد که واژه «جنگ» را «به اشتباه» به کار برده و افزود: «آنها که آثار مرا دیده‌اند و با کارهای من بزرگ شده‌اند می‌دانند که من چگونه می‌اندیشم».

علی دهکردی نخستین بازیگری است که مدیرعامل خانه سینما می‌شود. او همزمان عضو شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران نیز هست.

او که اوایل دهه ۱۳۷۰ در سینما با فیلم «از کرخه تا راین» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا شناخته شد، در ده‌ها فیلم سینمایی، تلویزیونی و سریال بازی کرده است.

علی دهکردی بازیگر سینما در آثار سینمایی از جمله از کرخه تا راین، روز شیطان، ماه و خورشید، راز پرواز، تاکسی نارنجی، تلفن همراه رئیس‌جمهور و دریاچه ماهی ایفای نقش کرده است.