حمید جعفری
/

صدور حکم بازخرید و اخراج حمید جعفری نصرآبادی معلم و مربی فوتبال

حمید جعفری نصرآبادی، معلم، نویسنده و مربی فوتبال اهل شهر کاشان، با حکم هیات تجدیدنظر اداره تخلفات وزارت آموزش‌و‌پرورش، بازخرید و اخراج شد.

خواندن این مطلب 4 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، آقای جعفری نصرآبادی علاوه‌بر تدریس در مدارس تهران و کاشان، به‌عنوان نویسنده و مربی فوتبال هم فعالیت کرده است.

او در جریان جنبش «زن، زندگی، آزادی» پس از قتل حکومتی «مهسا امینی» در روز ۲۷مهر۱۴۰۱ بازداشت شد، سپس در دادگاه انقلاب شهر کاشان به ۱۵ماه و یک روز حبس، دو سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

اگرچه حکم حبس «حمید جعفری با برگزاری دادگاه تجدیدنظر برای پنج سال به حالت تعلیق درآمد، ولی سایر محرومیت‌های او به قوت خود باقی مانده است. حالا و در حکم هیات تخلفات اداری، دلیل اخراج و بازخرید این معلم شناخته شده، اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» ذکر شده است .

آقای جعفری در دوران دانشجویی خود در دهه ۸۰ شمسی هم به‌اتهام انتشار یک نشریه دانشجویی، با یک سال و نیم حبس  مواجه شده و این مدت را در زندان اوین گذرانده است.

حمید جعفری نصرآبادی در محل کار خود، «مدرسه آسودگی» شهر کاشان بازداشت شد و ۴دی۱۴۰۱ با قید وثیقه به یک مرخصی ۱۰روزه اعزام شد.

این معلم و مربی فوتبال توسط ماموران وزارت اطلاعات و با همراهی حراست اداره آمورزش‌و‌پرورش این شهر، در مدرسه محل کار خود بازداشت و به زندان یزدل کاشان و سپس به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده بود.

اعزام او به مرخصی در‌حالی انجام شد که قاضی پرونده آقای جعفری نضرآبادی در دادگاه انقلاب کاشان با قرار وثیقه او مخالفت کرده بود. این مخالفت درحالی بود که، «تاج افروز»، رییس دادگستری کاشان، برای آزادی او قول مساعد داده بود، اما وثیقه این دبیر باسابقه توسط «غفاری نسب»، قاضی پرونده، رد شده بود.