لگوی شورا
/

شورای همبستگی آزادی برای ایران: ریشه و تبار ایرانی به دور از تفاوتهای قومی بنیاد رژیم را خواهد سوزاند

«شورای همبستگی آزادی برای ایران» در چهارمین روز از دهه موسوم به «همبستگی برای آزادی» در بیانیه‌ی مختص به این روز که تحت عنوان «همبستگی با اقوام ایرانی» نام گرفته است، تاکید کرد: «با نام ایران، با همبستگی و یکپارچه، فریاد آزادی خواهی بر می‌آوریم و دوشادوش یکدیگر، این رژیم اشغالگر را از سرزمین خود بیرون خواهیم راند».

خواندن این مطلب 6 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، شورای همبستگی آزادی برای ایران که ده روز منتهی به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی را «دهه آزادی برای ایران» نامگذاری کرده است، امروز شنبه ۱۸ شهریورماه در بیانیه ای در چهارمین روز از این دهه تحت عنوان روز«همبستگی با اقوام ایرانی»، تاکید کرده است که اقوام ایرانی با سرلوحه قرار دادن اشتراکات خود، به حفظ و حمایت از سرمایه ملی شان اهتمام ورزیده و با همبستگی، رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی را از سرزمین خود بیرون خواهند کرد.

«شورا» در بیانیه روز «همبستگی با اقوام ایرانی» آورده است: «سرزمین ایران از دیرباز منزلگه تبارهایی از اقوام مختلف بوده است که هویت‌های جمعی گوناگونِ آن، چنان درآمیخته که بی گمان اعضای یک پیکر می‌نمایند. ایرانیان از هر قوم و جامعه‌ای که باشند زاده‌ی این خاک و وارث وجب به وجب آنند و چون نگینهای انگشتری، زینت بخش این سرزمین‌اند».

شورای همبستگی آزادی برای ایران خاطرنشان کرده که «یکی از چالشهای امروز جامعه‌ی متکثر ایرانی در مقابله با رژیم جمهوری اسلامی، عبور از سد تفرقه و چند صدایی است که رژیم با ایجاد عدم توازن و عدالت اجتماعی در بین اقوام پدید آورده است».

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: «جامعه‌ی هوشمند ایرانی، به خوبی دریافته است که چگونه با اتحاد و همبستگی در مقابل نظام تفرقه و بیداد بایستد و با حمایت از هم‌میهن خود، به حاکمان گوشزد نماید که به دور از تفاوتهای قومی، این ریشه و تبار ایرانی است که بنیاد رژیم را خواهد سوزاند».

«شورا» با تاکید بر اینکه «باورمان این است که ایران ما بر ساخته از فرهنگ‌ها، زبان‌ها، گویشها و گرایش‌های مختلف است» یادآور شده: «امروز همه‌ی اقوام ایرانی،‌ از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، با سرلوحه قرار دادن اشتراکات خود، به حفظ و حمایت از این سرمایه ملی اهتمام می‌ورزند».

شورای همبستگی آزادی برای ایران در بخش پایانی بیانیه روز چهارم دهه «همبستگی برای آزادی» تصریح کرده است: «با نام ایران، با همبستگی و یکپارچه، فریاد آزادی خواهی بر می‌آوریم و دوشادوش یکدیگر، این رژیم اشغالگر را از سرزمین خود بیرون خواهیم راند».

«شورای همبستگی آزادی برای ایران» ۱۴ شهریور ماه با هدف ایجاد یکپارچگی و یکصدائی میان همه‌ی ایرانیان، ده روز منتهی به سالگرد قتل حکومتی جاویدنام مهسا امینی و شروع انقلاب زن، زندگی، آزادی را دهه‌ی «همبستگی برای آزادی» نامیده و با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده که در راه اتحاد مردم در مبارزه با «ضحاک زمانه»، برای هر روز عنوان جداگانه ای در نظر گرفته شده است.