یحیی سریع

حوثی‌های یمن کشتی‌های اسرائیلی را تهدید به حمله کردند

سخنگوی حوثی‌های یمن که از حمایت جمهوری اسلامی برخوردارند بار دیگر تهدید کرد که به همه کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ حمله خواهد کرد.

خواندن این مطلب 3 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، یحیی سریع،‌ سخنگوی نظامی حوثی‌های یمن در پیام‌رسان «تلگرام» گفته است که این گروه تمام کشتی‌های متعلق به اسرئیل یا کشتی‌های تحت کنترل شرکت‌های دیگر با پرچم اسرائیل را در دریای سرخ «هدف حمله قرار خواهد داد».

او از همه کشورها خواست که شهروندان خود را این کشتی‌ها خارج کنند.

هفته پیش این گروه گفته بود که با موشک بالستیک چند نقطه در اسرائیل، از جمله شهر ایلات، را هدف قرار داده است.

عبدالملک حوثی، رهبر حوثی‌ها روز ۲۳ آبان گفته بود که نیروهایش به حملات به اسرائیل ادامه می‌دهد و کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را هدف قرار خواهد داد.

یک ناو جنگی ایالات متحده آمریکا یک روز پس از این اظهارات، یک پهپاد حوثی‌های یمن را بر فراز دریای سرخ سرنگون کرد.

خبرگزاری رویترز با استناد به گفته‌های دو مقام آمریکایی گزارش داد که این دومین بار طی یک ماه گذشته است که ناوهای آمریکایی پهپادهای پرتاب‌شده توسط حوثی‌ها به سمت اسرائیل را در دریای سرخ رهگیری و منهدم می‌کنند.

ماه گذشته یک ناو آمریکایی، چهار موشک کروز و ۱۵ پهپاد پرتاب‌شده توسط حوثی‌های یمن به سمت اسرائیل را رهگیری و نابود کرده بود.

حوثی‌ها از سال ۲۰۱۵ علیه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در جنگ هستند. این گروه شیعه مورد حمایت ایران با ده‌ها هزار عضو، به زرادخانه‌ای از موشک‌های بالیستیک و پهپادهای مسلح مجهز شده است.