تمدید مجدد قرار بازداشت رئیس هیئت فوتبال سقز کُردستان

قرار بازداشت شیرکو حجازی توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد و او کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در سنندج نگهداری می‌شود.

خواندن این مطلب 2 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز به نقل از سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، قرار بازداشت شیرکو حجازی، رئیس هیئت فوتبال سقز که چند روز پس از بازداشت در این شهر به بازداشتگاه اداره اطلاعات در سنندج انتقال یافت، به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.

شیرکو حجازی که پیش از این جهت اخذ اعتراف اجباری تحت شکنجه قرار گرفته بود، در حال حاضر دو ماه و پنجمین روز بازداشت خود را سپری می‌کند.

قرار بازداشت این فعال مدنی که از هرگونه ملاقات حضوری و دسترسی به وکیل محروم شده، در مهر ماه نیز برای مدتی مشابه، تمدید شده بود.

پیشتر هه‌نگاو، طی گزارشی با اشاره همزمان با منع تماس شیرکو حجازی، در این مورد نوشت: نهادهای امنیتی فشارها بر او را افزایش داده و از ارائه هرگونه پاسخ مشخصی درباره وضعیت این شهروند بازداشت‌شده به خانواده، خودداری می‌کنند.

شیرکو حجازی، ظهر روز دوشنبه ٢٠ شهریور ماه ١۴٠٢، همراه با ضرب‌وشتم شدید در خیابان موسوم به “شهداء” شهر سقز و نزدیک به محل کارش بازداشت شد. ماموران امنیتی او را به داخل صندوق عقب یک خودرو انداخته و با خود برده بودند.