تداوم فشار نهادهای امنیتی بر اصناف؛ دو کافه رستوران در تهران پلمپ شدند

دو کافه رستوران در تهران به دلیل آنچه که “برگزاری مراسم هنجار شکنانه و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی” عنوان شده پلمپ شدند.

خواندن این مطلب 4 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، کانال تلگرامی صابرین نیوز نوشت که دو واحد صنفی در تهران پلمپ شد.

در این گزارش آمده است: دو واحد صنفی کافه رستوران واقع در غرب و شرق تهران که اقدام به “برگزاری مراسم هنجار شکنانه و انتشار آن در فضای مجازی نموده بودند”، با هماهنگی قضایی پلمپ شدند.

این اقدامات در حالی رخ داده که طی هفته‌های گذشته، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی بر تشدید برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری تاکید کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای عالی قضایی گفت: «نباید منتظر تصویب لایحه مرتبط با عفاف و حجاب ماند بلکه باید از ظرفیت‌های قانونی موجود بهره گرفت» و «به ویژه در قبال افرادی که در زمین دشمن بازی می‌کنند و ناهنجاری‌ها را ترویج می‌دهند، قطعا باید در مقابل این افراد ایستاد و با آنان برخورد کرد.»

محمد یوسف‌وند ، دادستان شهرستان رباط‌کریم در استان تهران، نیز روز دوشنبه ۸ آبان ماه از «پلمپ ۲ فروشگاه در مجتمع تجاری پرندمال» خبر داد و اتهام این دو فروشگاه را «عدم رعایت شئونات اسلامی» عنوان کرد.

وی افزود علاوه بر دو فروشگاه پلمب شده در مجتمع تجاری پرندمال به تعداد دیگری از فروشگاه‌های این مجتمع نیز «تذکر جدی» داده شده است.

دادستان رباط‌کریم گفت: «دادستانی برخوردهای جدی در مقابله با کشف حجاب را شروع کرده و در این خصوص با کسی تعارف ندارد» و همه اصناف و کسبه باید «هنجارهای اجتماعی خصوصا حجاب» را رعایت کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد که این کافه‌های سنتی در «در راستای امنیت اجتماعی» و به خاطر نگرانی‌ «نسبت به عدم رعایت قانون» پلمپ شده‌اند.