بازداشت دو نویسنده
/

با یورش نیروهای امنیتی به منزل؛ دو نویسنده زن در رشت بازداشت شدند

وب سایت بیدارزنی، روز سه‌شنبه ۲۳ آبان جزئیاتی تازه از موج بازداشت فعالان مدنی و فرهنگی در شهر رشت را منتشر و گزارش کرده است که دو نویسنده و یک فعال حقوق حیوانات نیز در میان دستگیر شدگان هستند.

خواندن این مطلب 3 دقیقه طول میکشد.

به گزارش فرانیوز، ایران وایر نوشت: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در روز بیستم آبان دست‌کم ۲۰ زن فعال مدنی در شهر رشت توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.

به نوشته بیدارزنی، رزیتا رجایی، نویسنده و از داوران جشنواره کتاب اردیبهشت در اصفهان، یکی از بازداشت شدگان روز ۲۰ آبان در شهر رشت است.

همچنین نینا گلستانی، نویسنده ساکن رشت هم  روز ۲۰ آبان‌ماه با یورش نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شده است.

خانم گلستانی از نویسندگان جوان شهر رشت است که آثاری از جمله «آدم‌های دو بخشی» و «امشب با فرشته می‌رقصم» را در کارنامه نویسندگی خود دارد.

آناهیتا حجازی، مدیر خانه امن آنا (حمایت از حیوانات آسیب‌دیده) نیز یکی از دیگر از فعالان مدنی و فرهنگی رشت است که روز ۲۰ آبان با یورش نیروهای حکومتی به منزلش دستگیر شده است.

پیش از این، ایران‌وایر در گزارشی اعلام کرده بود که نسیم طواف‌زاده و هلاله ناطقه، دو روزنامه‌نگار و فعال محیط زیست هم توسط ماموران امنیتی در رشت بازداشت شده‌اند.

نسیم طواف‌زاده، مدیرمسئول پایگاه خبری «مرور» است و هلاله ناطقه نیز به عنوان خبرنگار حوزه محیط زیست با سایت خبری مرور همکاری می‌کند.

تا لحظه انتشار این خبر از نهاد بازداشت کننده و اتهامات مطرح شده علیه این فعالان مدنی اطلاعی در دست نیست.